Szanowni Państwo, Drogie Koleżanki i Drodzy Koledzy!

Mam zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w II Konferencji Czasopisma Acta Angiologica „Angiologia w przypadkach”, organizowanej pod patronatem Polskiego Towarzystwa Angiologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Chirurgii Naczyniowej. Konferencja odbędzie się w dniach 2–3 grudnia 2011 roku w Gdańsku. Niezmiernie miło będzie gościć Państwa w tym pięknym i tętniącym życiem mieście.

Angiologia jest specjalnością interdyscyplinarną, ponieważ choroby układu naczyniowego leżą u podłoża wielu schorzeń będących przedmiotem zainteresowania specjalistów z różnych dziedzin medycyny. Jej zagadnienia dotyczą między innymi chirurgów, lekarzy chorób wewnętrznych, lekarzy rodzinnych, kardiologów, nefrologów, diabetologów, radiologów oraz lekarzy wielu innych specjalności.

Mam nadzieję, że dobór tematów i zaproszenie znanych wykładowców, autorytetów w dziedzinie angiologii, sprawi, że udział w naszej Konferencji będzie dla Państwa ciekawym doświadczeniem, różnorodność tematów poruszanych w trakcie spotkania pozwoli na wymianę poglądów i wzbogacenie wiedzy niezbędnej w codziennej praktyce klinicznej, a sama Konferencja przyczyni się do dalszej popularyzacji czasopisma „Acta Angiologica”.

Licząc na Państwa udział w spotkaniu, pozostaję z wyrazami szacunku,

 

prof. dr hab. n. med. Arkadiusz Jawień

Redaktor Naczelny Czasopisma „Acta Angiologica”